V databázi máme 3 419 zodpovězených dotazů

Výsledky vyhledávání předpokládaná hodnota

Nalezeno 12070 právních předpisů:

  • 235/2004 Sb., Zákon o dani z přidané hodnoty
  • 126/2025 Sb., Zákon, kterým se mění zákon č. 104/2000 Sb., o Státním fondu dopravní infrastruktury, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů
  • 89/2014 Sb., Zákon o státním dluhopisovém programu na úhradu jmenovitých hodnot státních dluhopisů a některých dalších dluhů státu splatných v roce 2014
  • 51/2018 Sb. m. s., Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Dohody mezi Ministerstvem financí České republiky a Ministerstvem financí Slovenské republiky o automatické výměně informací v oblasti daně z přidané hodnoty
  • 450/1990 Sb., Sdělení federálního ministerstva zahraničních věcí o sjednání Úmluvy o stejném odměňování pracujících mužů a žen za práci stejné hodnoty (č. 100)

Nejste přihlášen, nemůžete si tak zobrazit obsah těchto ani dalších nalezených předpisů.

Bylo nalezeno 24 dotazů s odpovědí. Zobrazuji dotazy 21 až 24

Jsme v době před novým ustanovujícím zastupitelstvem a probíhá u nás v obci oprava kapličky. Je nutné ořezat kvůli opravám lípy. Může dosavadní starosta ještě v této přechodné době zadat ořez firmě vybrané na základě poptávky, aby se mohlo pokračovat v opravě, nebo se musí počkat až na další řádné zasedání zastupitelstva, a tak zastavit práce na kapličce? Jedná se částku kolem 20 000 Kč, starosta má dle směrnice možnost sámr ozhodnout až do částky 100 000 Kč.

Pro zobrazení odpovědi se prosím přihlašte. Pokud nemáte přihlašovací údaje, registrujte se.

Obec v rámci veřejné zakázky malého rozsahu provedla výběrové řízení a ze tří podaných nabídek vybrala nabídku s nejnižší nabízenou cenou. Následně se ukázalo, že neúspěšní zájemci jsou navzájem propojeni – jednatel prvního neúspěšného zájemce je zároveň vlastníkem podílu v druhém neúspěšném zájemci. Je možné smlouvu s vítězným zájemcem uzavřít? Je takové výběrové řízení v souladu se zákonem?

Pro zobrazení odpovědi se prosím přihlašte. Pokud nemáte přihlašovací údaje, registrujte se.

Jak pro zachycení v účetnictví obce rozpoznat přechodné snížení hodnoty nějakého majetku obce od jeho trvalého snížení hodnoty?

Pro zobrazení odpovědi se prosím přihlašte. Pokud nemáte přihlašovací údaje, registrujte se.

Jaký je rozdíl mezi pojistnou hodnotou a pojistnou částkou?

Jedná se o dva odlišné pojmy používané v pojištění majetku:

Pojistná hodnota je skutečná hodnota majetku, tedy částka, za kterou by bylo možné nemovitou nebo movitou věc znovu koupit či postavit.

Pojistná částka je suma, která je uvedena v pojistné smlouvě. Jedná se tedy o maximální částku, kterou pojišťovna za pojistnou událost vyplatí. Pojistnou částku si stanoví pojistník ve smlouvě a měla by odpovídat pojistné hodnotě majetku. Pojistná částka také výrazně ovlivňuje výši pojistného. Čím vyšší je, tím bude pojistka dražší. Správné stanovení pojistné částky je proto naprosto stěžejní.

V případě, že v souboru pojištěného majetku obce neuvede obec vše, co vlastní a co by mohlo být potenciálně předmětem pojistného plnění, dosáhne sice nižšího pojistného, ale vystavuje se rizikům podpojištění, tedy krácení pojistného plnění a z toho plynoucím nenávratným finančním ztrátám.

Dotčená ustanovení právních předpisů

K tomuto dotazu se váže 1 ustanovení právních předpisů.

Správnost této odpovědi garantuje
Vícha

JUDr. Tomáš Vícha
spolupracující právník, SATUM CZECH s.r.o.

Vícha