Poradna pro obce Svazu měst a obcí České republiky
provozuje KVB advokátní kancelář s.r.o.
Logo Poradny pro obce

Zajímavé dotazy


Obec vlastní lesní pozemky na jejichž údržbu si najímá vždy externí subjekt. Vzhledem k různorodosti a objemu prací v jednotlivých porostech nelze dopředu určit finanční částku, která bude za provedené práce vyplácena. Máme firmu, u které k dnešnímu dni dosahuje vyfakturovaná částka 490 00,- Kč bez DPH a je reálný předpoklad dalších prací v souvislosti s těžbou kůrovcového dřeva. Měli bychom s touto firmou uzavřít nějakou smlouvu a pokud ano, tak jaký typ? V případě překročení fakturace nad 500 000 Kč jsme povinni případnou smlouvu zveřejnit na profilu zadavatele?
Pro zobrazení odpovědi se prosím přihlašte.
Počet dotazů v databázi
2619

Aktuality ze SMO

08. srpna 2019
Možnosti zvýhodnění občanů obce v rámci systému sběru odpadu
05. srpna 2019
Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí vzdělávací program na svém portálu o veřejných zakázkách a koncesích
04. srpna 2019
Kdo může udělit plnou moc k zastupování obce ve správním řízení?
11. července 2019
Od 1. července 2018 mají obce povinnost v samostatné působnosti zhotovit pro své území plán rozvoje sportu a zajišťovat jeho provádění v souladu s § 6 odst. 2 zákona č. 115/2001 Sb., novely zákona o podpoře sportu. Tato novela prošla bohužel bez výjimky pro všechny obce, a to i přes mnohý odpor, včetně Svazu.

Aktuality z KVB

04. července 2019
Stanislav Kadečka se zúčastnil setkání zástupců velkých českých měst - Advokát a partner naší advokátní kanceláře, JUDr. Stanislav Kadečka, Ph.D., byl pozván na setkání zástupců velkých českých měst. Toto setkání se uskutečnilo v Praze na základě iniciace náměstka primátora hl. m. Prahy a radního pro oblast územního rozvoje a územního plánu doc. Ing. arch. Petra Hlaváčka dne 5. června 2019 v Rezidenci primátora.