Poradna pro obce Svazu měst a obcí České republiky
provozuje KVB advokátní kancelář s.r.o.

Hynek Brom

1. místopředseda ÚOHS

Název přednášky: Regulace hazardu z pohledu ÚOHS

Prezentace je zaměřena na vysvětlení úlohy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v oblasti dohledu nad efektivní hospodářskou soutěží a objasnění jeho role v případě správního dohledu nad obecně závaznými vyhláškami obcí, které vydávají na základě zákona o loteriích a zákona o obcích. Mimo základní teoretická východiska se prezentace věnuje praktickým příkladů porušení soutěžního práva v dané oblasti, vymezení role obcí s odkazy nastávající právní rámec a soudní judikaturu. Cílem je také objasnění a výkladu podmínek dozoru nad orgány obcí v kontextu § 19a , zákona o ochraně hospodářské soutěže č. 143/2001 Sb., v platném znění.Zpět na informace o konferenci
Počet dotazů v databázi
2648

Aktuality ze SMO

08. srpna 2019
Možnosti zvýhodnění občanů obce v rámci systému sběru odpadu
05. srpna 2019
Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí vzdělávací program na svém portálu o veřejných zakázkách a koncesích
04. srpna 2019
Kdo může udělit plnou moc k zastupování obce ve správním řízení?
11. července 2019
Od 1. července 2018 mají obce povinnost v samostatné působnosti zhotovit pro své území plán rozvoje sportu a zajišťovat jeho provádění v souladu s § 6 odst. 2 zákona č. 115/2001 Sb., novely zákona o podpoře sportu. Tato novela prošla bohužel bez výjimky pro všechny obce, a to i přes mnohý odpor, včetně Svazu.

Aktuality z KVB

04. července 2019
Stanislav Kadečka se zúčastnil setkání zástupců velkých českých měst - Advokát a partner naší advokátní kanceláře, JUDr. Stanislav Kadečka, Ph.D., byl pozván na setkání zástupců velkých českých měst. Toto setkání se uskutečnilo v Praze na základě iniciace náměstka primátora hl. m. Prahy a radního pro oblast územního rozvoje a územního plánu doc. Ing. arch. Petra Hlaváčka dne 5. června 2019 v Rezidenci primátora.