Poradna pro obce Svazu měst a obcí České republiky
provozuje KVB advokátní kancelář s.r.o.

Hynek Brom

1. místopředseda ÚOHS

Název přednášky: Kartelové jednání - jak se bránit

Dobrá správa obce vyžaduje mít nejen zkušenosti, odvahu, trpělivost a odpovědnost, ale i dostatek informací a možností s nimi pracovat. To platí i v případě zadávání veřejných zakázek v propojení s otázkami, které spadají do oblasti hospodářské soutěže. Stává se, a to bohužel ne zřídka, že zadaná veřejná zakázka je zadána v souladu se zákonem, nedošlo ke spáchání trestného činu pletichy při zadávacím řízení, ale i tak je nezávisle na vůli zadavatele předražena. Ptáte se, jak je to možné? Odpověď zní zcela prostě. Stali jste se obětí kartelové dohody (BID RIGGINGU), kterou bez Vašeho vědomí uzavřeli uchazeči o veřejnou zakázku. Prezentace má za cíl odpovědět na otázky, jak takovou kartelovou dohodu poznat, odhalit.Zpět na informace o konferenci
Počet dotazů v databázi
2801

Možnost objednání služeb Poradny pro obce s odloženou splatností

Zkušenosti z praxe AK KVB

24. května 2020
Mimo hlavní zpravodajské kanály se rovněž ocitla pro obce velice zásadní novela zákona o pozemních komunikacích, která mj. upravuje definici autovraku tak, že by pro obce mělo být snadnější odstraňovat nepojízdná vozidla ze svých ulic a parkovišť.
17. května 2020
Zákonodárci přijali zákony č. 209/2020 Sb. a 210/2020 Sb., jimiž za určitých okolností znemožňují pronajímateli dát výpověď z nájmu z důvodu neplacení nájemného.
21. dubna 2020
V poslední době se na nás obrátily obce, které řeší reklamace teprve pár let provozovaných kanalizací a čističek odpadních vod. Tyto stavby, financované zpravidla zásadní měrou z dotací, mají obvyklou záruční dobu 5 let na stavební prvky a 2-3 roky na prvky technologie ČOV.

Aktuality ze SMO

01. června 2020
Svaz měst a obcí ČR dokončuje sběr reálných dat ohledně obecních rozpočtů v květnu. Už první čísla jsou šokující: propady příjmů dosahují běžně 35 %. Na vině jsou opatření ministerstva financí, která dopadají na obce.
21. května 2020
Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 změnila. Nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let a bude vypláceno i při péči o starší hendikepované děti navštěvující školu. Stejně tak ho dostanou i lidé, kteří z důvodu uzavření zařízení některých sociálních služeb (denní stacionáře apod.) pečují o staršího hendikepovaného, který s nimi žije ve společné domácnosti.