KVB advokátní kancelář s.r.o.

Hynek Brom

1. místopředseda ÚOHS

Název přednášky: Kartelové jednání - jak se bránit

Dobrá správa obce vyžaduje mít nejen zkušenosti, odvahu, trpělivost a odpovědnost, ale i dostatek informací a možností s nimi pracovat. To platí i v případě zadávání veřejných zakázek v propojení s otázkami, které spadají do oblasti hospodářské soutěže. Stává se, a to bohužel ne zřídka, že zadaná veřejná zakázka je zadána v souladu se zákonem, nedošlo ke spáchání trestného činu pletichy při zadávacím řízení, ale i tak je nezávisle na vůli zadavatele předražena. Ptáte se, jak je to možné? Odpověď zní zcela prostě. Stali jste se obětí kartelové dohody (BID RIGGINGU), kterou bez Vašeho vědomí uzavřeli uchazeči o veřejnou zakázku. Prezentace má za cíl odpovědět na otázky, jak takovou kartelovou dohodu poznat, odhalit.Zpět na informace o konferenci

Zkušenosti z praxe AK KVB

15. července 2020

Problém umisťování pevných překážek na pozemní komunikaci a nečinnost úřadu

Zobrazit více ...

10. července 2020

Zákonodárci přijali poměrně obsáhlou novelu zákoníku práce (zákon č. 285/2020 Sb.) s dělenou účinností (část nabývá účinnosti 30. 7. 2020 a část až 1. 1. 2021). Zřejmě nejpodstatnějšími novinkami je změna právní úpravy dovolených. Ta nabývá účinnosti až v příštím roce.

Zobrazit více ...

18. června 2020

Mnozí naši klienti z řad měst se dostali do situace, kdy jejich vlastní technické služby (společnosti s ručením omezeným) přestaly splňovat podmínky pro to, aby jim město mohlo zadávat veřejné zakázky „in-house“, tzn. v rámci vertikální spolupráce podle § 11 zákona o zadávání veřejných zakázek.

Zobrazit více ...

Aktuality ze SMO ČR

15. července 2020

Přihlaste svůj úřad do 31. července do soutěže Úřad na cestě k rovnosti. Tématem letošního ročníku soutěže je „Bezpečnost veřejného prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů“. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání ocenění nejlepším vybraným úřadům proběhne 12. listopadu na konferenci Úřad na cestě k rovnosti.

Zobrazit více ...

13. července 2020

Dovolujeme si Vás informovat o aktuálních dotačních možnostech z evropských i národních zdrojů, které pro obce a města má vypsáno, případně plánuje vypsat, Ministerstvo životního prostředí.

Zobrazit více ...

23. června 2020

Výzva k programu COVID – Nájemné. O podporu můžete žádat od 26. června 2020. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zveřejňuje Výzvu k programu COVID – Nájemné. Žádosti bude možné podávat od 26. června 2020, 9:00 hodin, a to elektronicky přes informační systém dostupný na webu MPO.

Zobrazit více ...